Produkty

Systemy rurociągowe do gazów medycznych

System rurociągowy dla gazów medycznych to wyrób medyczny klasy IIb, którym rozprowadzane są gazy medyczne po jednostkach służby zdrowia – szpitalach, klinikach itd. Przesyłane gazy są niezbędne do leczenia i podtrzymywania życia pacjenta.

System rurociągowy do gazów medycznych zwany potocznie instalacją gazów medycznych składa się z rurociągu (rury medyczne lutowane lutem srebrnym L) i oprzyrządowania (jednostek końcowych takich jak panele nadłóżkowe, kolumny medyczne i punkty poboru oraz jednostek zasilających – źródeł - stacji sprężonych gazów medycznych, rozprężalni gazów, butli gazowych).

System rurociągowy do gazów medycznych wykonywany jest w oparciu o projekt techniczny, a następnie badany zgodnie z normami ISO 7396-1 i 7396-2. Po przeprowadzeniu badań i potwierdzeniu, że wyrób spełnia wymagania norm zharmonizowanych z dyrektywą medyczną 93/42/EEC  wystawiana jest deklaracja zgodności i nadawany znak CE na wyrób.

Agmed-Gazy Medyczne to firma, która powstała na bazie wieloletniej współpracy założycieli firmy z jednostkami służby zdrowia.
Współpraca ta zaowocowała zdobyciem doświadczenia, dzięki któremu rozumiemy potrzeby szpitali i wiemy z jakimi problemami się borykają.

W związku z dynamicznym rozwojem branży gazów medycznych w 2011 r. powstała nowa firma Agmed Gazy – Medyczne
zajmującą się wyłącznie projektowaniem i produkcją systemów rurociągowych do gazów medycznych.
Oferujemy panele nadłóżkowe i panele przyłóżkowe, agregat próżni centralnej oraz instalacje gazów medycznych.

Zobacz więcej